Aktualności

2021-07-27

Nowa siedziba Yareal – wizytówka kompleksu biurowego LIXA

Kampusowy kompleks biurowy LIXA od połowy czerwca mieści siedzibę firmy Yareal.


LIXA to największy w historii Yareal, flagowy projekt, w którym docelowo powstanie 75 000 mkw. powierzchni biurowej. Nowa siedziba dewelopera wykorzystuje wszystkie atuty inwestycji – od lokalizacji w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego, poprzez ekologiczny charakter budynku, aż po zielone tarasy i ogólnodostępne dziedzińce. Dzięki starannej aranżacji wnętrz, blisko 1000-metrowe nowe biuro zapewni pracownikom i partnerom biznesowym Yareal funkcjonalne, ergonomiczne i bezpieczne środowisko - nie tylko pracy, ale również wypoczynku.

 

Siedziba Yareal zajmuje całe 4 piętro budynku B, stanowiącego najbardziej kameralną część kompleksu LIXA. Otwarte przestrzenie biurowe zostały wyeksponowane na dwa wewnętrzne zielone dziedzińce, zdecydowanie odróżniające kompleks budowany przez Yareal od sąsiednich biurowców, w większości budynków wysokościowych. Nowoczesne wnętrza nowej siedziby zostały zaprojektowane zgodnie z panującymi obecnie trendami w aranżacji powierzchni biurowej oraz po gruntownej analizie codziennych procesów i specyfiki pracy zespołu Yareal. Przy opracowywaniu aranżacji wzięto również pod uwagę potrzeby sygnalizowane przez pracowników.

 

Przenosimy się do reprezentacyjnych przestrzeni LIXA ze śródmiejskiego zgiełku, gdzie trudniej
o oddech i ciszę, sprzyjającą komfortowej pracy. Nowa siedziba Yareal zapewnia znakomite warunki
w nowoczesnych, jasnych i funkcjonalnych wnętrzach, dostosowanych do współczesnych wymogów. Zmiana biura ma również znaczenie z uwagi na trwającą pandemię, w której bardziej niż kiedykolwiek doceniamy możliwość odpoczynku w dostępnym, przyjaznym i zielonym otoczeniu, pozwalającym na chwilę relaksu, czy zjedzenie lunchu na tarasie, pod gołym niebem. Dodatkową satysfakcję mamy również z tego, że przenosimy się do kompleksu biurowego, który jest naszą najlepszą wizytówką” – powiedział Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

 

Nową siedzibę w biurowcu u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej zaaranżowano w otwartej, elastycznej formule, sprzyjającej bieżącej wymianie wiedzy współpracujących zespołów i partnerów goszczących w LIXA. Tworzące całość wnętrza zostały wizualnie i funkcjonalnie podzielone w taki sposób, aby zapewnić warunki do powstania kameralnej atmosfery. Jednocześnie zaplanowano kilka odizolowanych, niewielkich pomieszczeń, umożliwiających indywidualną pracę w skupieniu. Obok efektownej recepcji udekorowanej starannie skomponowaną zielenią z lobby dla gości, urządzono również kilka półotwartych stref umożliwiających bieżące, mniej formalne spotkania w kilkuosobowych zespołach.

 

Stanowiska pracy zostały rozlokowane w sposób uwzględniający potrzeby ekspertów różnych specjalności. W zależności od profilu pracowników, będą zajmowali większe i mniejsze przestrzenie umożliwiające realizację codziennych zadań w przyjaznych warunkach, uwzględniających niezbędne wyposażenie i przestrzeń. Między stanowiskami pracy usytuowano także stoły projektowe, pozwalające na wspólną pracę zespołów projektowych i architektów, korzystających np. z dużych wydruków planów przygotowywanych inwestycji.

 

Nieformalnym sercem nowej siedziby Yareal jest nowoczesna kuchnia ze strefą kawiarnianą, która oferuje bezpośredni dostęp na duży taras zewnętrzny. Dzięki swojej ekspozycji, dobranym roślinom wkomponowanym w zielony dach i donice, a także wygodnym meblom, taras może być wykorzystywany jako przedłużenie kawiarni, nieformalne miejsce pracy, czy po prostu strefa relaksu. Funkcjonalność wynikająca z założeń projektowych pozwoliła zaaranżować biuro w sposób optymalnie wykorzystujący potencjał wielu sal konferencyjnych o różnych gabarytach i odmiennym charakterze, rozmieszczonych w niemal wszystkich częściach piętra zajmowanego przez Yareal. Dzięki temu możliwa będzie sprawna i nie zakłócająca pracy organizacja spotkań, zarówno wewnętrznych, jak i z udziałem gości z zewnątrz. Zróżnicowana wielkość wydzielonych pomieszczeń konferencyjnych, a także możliwość łączenia niektórych z nich, pozwala na elastyczne dostosowanie do zmiennych potrzeb.

 

Możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni biurowych zgodnych z wymaganiami najemców to jedna
z kluczowych cech całego kompleksu biurowego LIXA. Efektywny projekt, minimalizujący udział przestrzeni technicznej i komunikacyjnej, optymalne trakty pięter, elewacja wyposażona w otwieralne okna, zielony dziedziniec czy infrastruktura dla rowerzystów, to tylko niektóre atuty LIXY, dzięki którym pracownicy najemców, w tym Yareal, otrzymują dostęp do przestrzeni biurowej najwyższych światowych standardów.

 

Po oddaniu do użytku pierwszych dwóch budynków o łącznej powierzchni 28 000 mkw., w przyszłym roku LIXA powiększy się o kolejny biurowiec mierzący 20 000 mkw. Flagowa inwestycja Yareal docelowo będzie mierzyć 75 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a także ponad pół hektara wspólnych terenów zielonych w wewnętrznych ogrodach i na tarasach. W trzeciej fazie kampusowego kompleksu Yareal wybuduje również 150-metrowy pieszy pasaż, łączący istniejące budynki z dwoma ostatnimi biurowcami, które za kilka lat zaoferują kolejnych 27 000 mkw. biur. Końcowy etap LIXA będzie wyróżniał się nieco odmienną architekturą z charakterystycznymi zaokrągleniami, obecnymi w rozwiązaniach zastosowanych w już wybudowanych biurowcach. Wzdłuż zielnego deptaka łączącego ul. Kasprzaka z ul. Giełdową powstaną liczne lokale usługowe i gastronomiczne, które będą funkcjonowały również przy mierzącym ok. 1000 mkw. nowopowstałym placu na rogu z ul. Dorożkarską.

 

Dla kompleksu LIXA przewidziano liczne rozwiązania przyjazne dla środowiska, które zapewniły inwestycji certyfikat ekologicznego budownictwa BREEAM na poziomie Excellent.

 

Kompleks LIXA został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną HRA, generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR, a za projekt wnętrz nowego biur Yareal odpowiadała firma BIT CREATIVE.

 

Więcej informacji na temat kompleksu LIXA można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/lixa.

Zwiń
2021-09-27

Yareal: ponad 600 mieszkań, 3 elektrownie słoneczne i nowe rondo na Mokotowie

Yareal rozpoczyna budowę ostatniego etapu osiedla Pozytywny Mokotów, w którym powstanie w sumie 615 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.


Rozwiń


Nabywców znalazło już ok. 20% z 232 mieszkań, dostępnych w III, ostatniej fazie inwestycji. Jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla deweloper modernizuje skrzyżowanie ulic Postępu i Konstruktorskiej, budując wygodne rondo, nowe przystanki komunikacji miejskiej, chodniki, ścieżki rowerowe i jezdnie.

 

Właściciele gotowych lokali z pierwszego etapu inwestycji Yareal już od kilku miesięcy urządzają się w 125 mieszkaniach. Druga faza budowy z 258 mieszkaniami, która osiągnęła stan surowy otwarty, zostanie oddana do użytku wiosną przyszłego roku. Rozpoczynająca się realizacja ostatniego etapu, którego generalnym wykonawcą po raz kolejny została wybrana firma Finetech Construction Sp. z o.o., zakłada budowę 232 mieszkań oraz dokończenie 200-metrowej zielonej alei, tworzącej wewnętrzny ogród, wijący się wzdłuż 7 budynków tworzących inwestycję.

 

Mieszkańcy Pozytywnego Mokotowa będą korzystali z mierzącej ponad hektar zielonej alei, tworzącej kilka wewnętrznych dziedzińców. Tę ogrodową oś osiedla wypełnią m.in. krzewy ozdobne przeplatające się z bylinami, trawiaste polany oraz drzewa zasadzone na specjalnie zaprojektowanych wyniesieniach. Na terenie osiedla powstaną również tzw. ogrody społeczne, czyli kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich, sprzyjających sąsiedzkim relacjom oraz umożliwiających samodzielną uprawę roślin typowych dla polskich ogródków. Część mieszkań na parterze będzie dysponowało - bardzo poszukiwanymi w warunkach pandemii - prywatnymi ogródkami, których powierzchnia sięga nawet ponad 100 mkw.” – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler.

 

Pozytywny Mokotów wzbogaci się o dwie kolejne elektrownie słoneczne. Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach zapewnią oświetlenie m.in. wewnętrznego ogrodu oraz garażu podziemnego.

 

Jeszcze przed startem ostatniego etapu Pozytywnego Mokotowa, Yareal rozpoczął na własny koszt modernizację infrastruktury drogowej przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Konstruktorskiej. Powstaje nowe rondo i nawierzchnia jezdni, a także trzy przystanki z zatokami dla autobusów komunikacji miejskiej. Docelowo wzdłuż całej inwestycji zostaną ukończone wygodne ścieżki rowerowe i chodniki, ułatwiające dotarcie m.in. do odległej o kilka minut spaceru Galerii Mokotów, czy pobliskiej stacji metra Wierzbno.

 

Zrównoważony charakter projektu Pozytywnego Mokotowa uwzględnia wymagania wynikające z polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Przyjazne środowisku rozwiązania zapewniły inwestycji ekologiczny certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Very Good, czyli najwyższą jaką otrzymały nieliczne w Polsce inwestycje mieszkaniowe. Pozytywny Mokotów został dostosowany do zmian klimatu m.in. dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz szczególnie trwałych materiałów odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

 

Więcej informacji na temat osiedla Pozytywny Mokotów oraz zielonych rozwiązań wdrażanych w związku z certyfikacją BREEAM można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/pozytywny-mokotow.

 

Oddany do użytku pierwszy etap Pozytywnego Mokotowa można obejrzeć również na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=wHV9NjuivL4.

Zwiń
2021-09-27

Apartamentowce Yareal na Dolnym Mokotowie z zielonym certyfikatem

Kameralny kompleks apartamentowy Yareal na Dolnym Mokotowie uzyskał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM.


Rozwiń


Rezydencja Iwicka otrzymała ocenę Very Good, czyli najwyższą, jaką przyznano nielicznym w Polsce budynkom wielorodzinnym. Choć pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do nowych apartamentów dopiero za rok, już ponad 70% mieszkań znalazło swoich nabywców. W każdym z 4 budynków pozostało już tylko po kilka dostępnych mieszkań.

 

Rezydencja Iwicka to kompleks kameralnych 5-piętrowych budynków apartamentowych na Dolnym Mokotowie, zlokalizowany w odległości kilkunastominutowego spaceru do Parku Łazienki Królewskie. W sumie w inwestycji powstanie 88 apartamentów. Większość z nich dysponuje tarasem, balkonem lub loggią z przeszkolonymi balustradami, zapewniającymi widok na zieloną przestrzeń wokół budynków oraz trzy wewnętrzne, starannie zaaranżowane dziedzińce. Górne kondygnacje przeznaczono na największe, ponad 200-metrowe penthouse’y z wysokimi na 5,5 m dwupoziomowymi, drewnianymi oknami i dużymi tarasami na dachu. Inwestycja planowana była od samego początku z dbałością o szczegóły. Elewacja budynku zostanie częściowo wykończona naturalnym kamieniem, stylowe wnętrza udekoruje naturalny fornir, a odpowiednią wentylację pomieszczeń zapewnią innowacyjne nawiewniki. Część mieszkań na parterze dysponuje prywatnymi ogródkami, szczególnie poszukiwanymi w konsekwencji zmian oczekiwań klientów, wywołanych przez trwającą pandemię.

 

Mieszkańcy Rezydencji Iwicka z pewnością docenią również dostępne wyłącznie dla nich, wielofunkcyjne pomieszczenie klubowe, w którym będą mogli organizować prywatne spotkania lub pracować. Wspólna przestrzeń o powierzchni ok. 80 mkw. zostanie wygodnie wyposażona m.in. w aneks kuchenny, łazienkę, część kinową i kącik zabaw dla dzieci. Klub mieszkańców Rezydencji Iwicka będzie dostępny wprost z recepcji, co umożliwi organizację m.in. spotkań, uroczystości rodzinnych, sąsiedzkich, ale również wspólny udział np. w oglądaniu filmów, czy widowisk sportowych. Dodatkowo to pomieszczenie z powodzeniem może pełnić funkcję domowego biura, odpowiadając na potrzeby coraz bardziej popularnej pracy zdalnej” – powiedział Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

 

Architektura kameralnego kompleksu Yareal powstającego przy skrzyżowaniu ulic Iwickiej i Krasnołęckiej jest dziełem pracowni MAAS Projekt. Kolorystyka i detale Rezydencji Iwicka zostały starannie dopasowane do charakteru osiedlowych uliczek oraz otoczenia, zdominowanego przez modernistyczne kamienice, zabudowę willową i powojenne budynki mieszkalne. Inwestycja powstaje w bliskim sąsiedztwie Łazienek Królewskich oraz Parków - Sieleckiego i Morskie Oko, jak również wielu restauracji, szkół, przedszkoli i sklepów.

 

W garażu podziemnym powstanie kilkadziesiąt komórek lokatorskich oraz 110 miejsc parkingowych. W ramach wspierania rozwoju elektromobilności, inwestycja została przystosowana do potrzeb właścicieli samochodów elektrycznych. Będą mieli możliwość zamontowania na życzenie naściennych stacji ładowania z indywidualnym licznikiem energii. Dodatkowo, otrzymają w standardzie pakiet inteligentnych technologii z zakresu smart home firmy Fibaro, umożliwiających zrównoważone wykorzystywanie energii elektrycznej, a także zarządzanie domowymi urządzeniami i stanem bezpieczeństwa. Zielone rozwiązania zapewniły inwestycji certyfikat BREEAM Interim wydany z oceną Very Good. To kolejna inwestycja mieszkaniowa dewelopera wyróżniona certyfikatem BREEM. W swoim portfolio Yareal zgromadził największą w Polsce liczbę certyfikatów zrównoważonego budownictwa wielorodzinnego, obejmująca już kilkanaście inwestycji.

 

Na początku września, na Rezydencji Iwicka zawisła symboliczna wiecha, co oznacza, że zakończono prace konstrukcyjne w inwestycji. Obecnie trwają prace murarskie, a w kolejnym etapie rozpocznie się montaż okien. Oddanie do użytku Rezydencji Iwicka zostało zaplanowane na połowę 2022 roku.

 

Więcej informacji na temat inwestycji oraz zielonych rozwiązań wymaganych w związku z certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good można znaleźć na witrynie: https://www.yareal.pl/rezydencja-iwicka.  

Zwiń
2021-07-27

Rośnie apartamentowiec Yareal w śródmieściu Gdyni

W Śródmieściu Gdyni trwa budowa kameralnego apartamentowca domykającego pierzeję Placu Kaszubskiego.


Rozwiń


U zbiegu z ul. Jana z Kolna powstaje pierwsza w Gdyni inwestycja mieszkaniowa firmy Yareal. Efektowny budynek będzie wyróżniał się zaokrąglonym narożnikiem wpisującym inwestycję w charakterystyczny dla miasta, modernistyczny styl. Niezwykłą lekkość projektu podkreślą wyraźnie wyeksponowane lokale usługowe na parterze, które – dzięki pełnym przeszkleniom witryn – będą całkowicie pozbawione murowanych ścian od strony placu i ulicy.

 

Budynek wznoszony przez Yareal to 6-piętrowy, kameralny apartamentowiec, uzupełniający zabudowę na ostatniej niezagospodarowanej działce przy Placu Kaszubskim. Właściciele apartamentów powstających w Rezydencji Plac Kaszubski zamieszkają przy reprezentacyjnej osi miasta, zaledwie kilka minut spaceru od chętnie odwiedzanej nadmorskiej promenady i plaży miejskiej, we wnętrzach o wysokości sięgającej 3 m. Architekturę budynku dopasowano do historycznego stylu, który zapewnił układowi urbanistycznemu Śródmieścia Gdyni tytuł modernistycznego pomnika historii.

 

Ponad połowa z 38 apartamentów, jakie powstaną w Rezydencji Plac Kaszubski już znalazła nabywców. Większość dostępnych lokali to przestronne 3-pokojowe mieszkania premium o powierzchni od 74 do ponad 90 mkw. Do każdego z nich przylega duży balkon, a do największego – ponad 160-metrowego apartamentu na ostatnim piętrze - przestronne tarasy. Unikalna lokalizacja przy głównej ulicy Gdyni, stylowa architektura i wysoki standard zapewnią mieszkańcom świetne warunki do życia. Dodatkowo na parterze pojawią się usługi w lokalach, z których największy – ponad 200-metrowy i usytuowany od strony placu – zostanie dostosowany do potrzeb dobrej restauracji. Mniejsze lokale o powierzchni ok. 60 mkw. będą idealne pod usługi, które wzbogacą ofertę dostępną w okolicy” – mówi dyrektor regionu Trójmiasto, Katarzyna Rauber.

 

Wspólną cechą wnętrz w Rezydencji Plac Kaszubski będzie optymalne doświetlenie światłem słonecznym. Wszystkie apartamenty i lokale usługowe zostaną wyposażone w duże, panoramiczne okna sięgające wysokości całej kondygnacji. Szczególnie efektowne będą okna salonów wychodzących na plac, ponieważ przeszklenia obejmą całą ścianę wraz z wygiętym w łuk narożnikiem. Modernistyczny styl budynku zostanie wyraźnie podkreślony również we wnętrzach wspólnych, których klimat będzie nawiązywał do wystroju kamienic, jakie budowano w czasach dynamicznego rozwoju Gdyni w okresie międzywojennym. Po ukończeniu budowy właściciele mieszkań mogą urządzić wnętrza zgodnie z własnymi oczekiwaniami lub skorzystać z możliwości wykończenia apartamentów pod klucz, przez wyspecjalizowaną firmę rekomendowaną przez dewelopera.

 

Na tyłach budynku powstanie zielone patio z placem zabaw i stanowiskami do parkowania rowerów, pod którym znajdzie się podziemny parking mieszczący 38 samochodów. Nowoczesny apartamentowiec budowany przez Yareal – jako pierwszy w Gdyni – będzie spełniał wysokie wymagania stawiane inwestycjom ubiegającym się o certyfikat ekologicznego budownictwa BREEAM. Zielone rozwiązania i zrównoważony charakter budynku umożliwią uzyskanie dla Rezydencji Plac Kaszubski certyfikatu z oceną Very Good, czyli najwyższą jaką uzyskały w Polsce nieliczne projekty mieszkaniowe. Dodatkowo każdy z właścicieli apartamentu otrzyma w standardzie pakiet startowy inteligentnych rozwiązań dla domu. System smart home Fibaro zapewni im bezpieczeństwo, przyczyni się do oszczędnego gospodarowania energią, a także pozwoli m.in. na sterowanie domowymi urządzeniami i oświetleniem przy pomocy smartfonu lub tabletu.

 

Zakończenie budowy Rezydencja Plac Kaszubski zaplanowano na drugą połowę 2022 roku.

 

Więcej informacji na temat przyjaznych dla środowiska rozwiązań zastosowanych w Rezydencji Plac Kaszubski można znaleźć na witrynie inwestycji: https://trojmiasto.yareal.pl/plac-kaszubski.

Zwiń
2021-07-06

Dolina Mokotów – apartamenty pod Skocznią wśród zieleni bez ogrodzeń

Yareal przekazuje mieszkańcom nowo wybudowane apartamenty pod warszawską tzw. Skocznią.


Rozwiń


Kameralne osiedle Rezydencja Dolina Mokotów powstało tuż obok pierwszej części rozległego, kilkuhektarowego parku na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Mieszkańcy zaledwie dwupiętrowych apartamentowców będą korzystali z dwóch, ogrodowych dziedzińców z oczkami wodnymi wśród drzew, krzewów i bylin. Inwestycja Yareal została wybudowana poniżej skarpy wiślanej, w odległości ok. 1 km od stacji metra Wilanowska.

Niska, dwupiętrowa zabudowa Doliny Mokotów umożliwiła stworzenie atmosfery sprzyjającej zachowaniu prywatności, a w każdej z klatek schodowych znajdują się maksymalnie 3-4 mieszkania na piętrze. Właściciele 93 apartamentów zamieszkają w spokojnej okolicy, w której dominują niewysokie apartamentowce i segmenty, a aż 60% terenów zostało zachowanych jako zielona powierzchnia biologicznie czynna. Atrakcyjne tereny wspólne otaczające pozbawioną ogrodzeń inwestycję Yareal będą rozwijane w ramach trwającej rozbudowy części parkowej.

 
Okolice Rezydencji Dolina Mokotów stały się chętnie wybieranym miejscem zamieszkania przez rodziny szukające spokoju blisko centrum Warszawy. Nabywców znalazły prawie wszystkie apartamenty, w ofercie pozostało już tylko kilka – dwa 50-metrowe i cztery apartamenty o powierzchni około 110 mkw. To znakomita inwestycja, zapewniająca komfort ekstensywnej, niskiej zabudowy, a jednocześnie przestronnych mieszkań o wysokości 2,85. Pandemia sprawiła, że część klientów zaczęła szukać lepszych warunków mieszkaniowych z dodatkową przestrzenią do pracy, nauki i zabawy. Nie tylko w samym mieszkaniu, ale również na terenach wspólnych i w najbliższym otoczeniu, którego znaczenie zdecydowanie wzrosło w stosunku do wcześniejszych oczekiwań kupujących”– wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

Projekt wyróżnia się nie tylko dużym udziałem zieleni na gruncie rodzimym i odległościami między budynkami, ale również efektownymi przeszkleniami, wychodzącymi na duże balkony czy ogródki lokatorskie. Jest to także jedna z niewielu inwestycji deweloperskich w Warszawie całkowicie pozbawiona ogrodzeń. Tradycyjnie dla projektów Yareal wielką wagę przykładano także do dbałości o design i detale, szczególnie we wnętrzach i przestrzeniach wspólnych.

Kameralny kompleks apartamentowców Yareal to kolejna inwestycja certyfikowana w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM. Rezydencja Dolina Mokotów uzyskała ocenę Very Good, czyli najwyższą, jaką przyznano w Polsce wybranym budynkom mieszkalnym. Dodatkowo każdy z właścicieli otrzyma od dewelopera pakiet startowy urządzeń tworzących inteligentny system zarządzania domem. System smart home Fibaro pozwala m.in. na kontrolę stanu bezpieczeństwa apartamentu, ochronę zapewnianą przez czujniki ruchu i zalania, a także sterowanie domowymi urządzeniami i oświetleniem przy pomocy smartfonu lub tabletu.

Więcej informacji na temat Rezydencji Dolina Mokotów można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/dolina-mokotow.


Zwiń
2021-06-09

Gotowe mieszkania i lokale użytkowe w SOHO by Yareal

Yareal ukończył realizację pierwszego z kilkunastu budynków tworzących kompleks mixed-use na warszawskim Kamionku.


Rozwiń


Do 131 nowych mieszkań wybudowanych w SOHO 18 wprowadzą się wkrótce pierwsi mieszkańcy. Nowych najemców zyskają również lokale usługowe zlokalizowane na parterze budynku. Wszystkie mieszkania wybudowane w pierwszym etapie inwestycji SOHO by Yareal zostały już sprzedane. Obecnie w ofercie znajduje się kolejny budynek – SOHO 16 – wchodzący w skład II fazy projektu.


Oddany do użytku pierwszy etap kompleksu SOHO by Yareal to 9-piętrowy budynek mieszkalny SOHO 18, wzniesiony przy ulicy Żupniczej w zabudowie kaskadowej. Modernistyczna bryła opracowana przez renomowaną pracownię architektoniczną HRA powstała na wschodnim krańcu 200-metrowej zielonej osi parkowej, łącząc pofabryczny klimat dzielnicy z nowoczesnością. Dzięki zastosowaniu starannie dobranych materiałów, w tym efektownego kortenu na elewacjach, projekt SOHO 18 wprost nawiązuje do charakteru lokalnej zabudowy i postindustrialnych zabytków, które czeka rewitalizacja pod nadzorem konserwatora.


„Podobnie jak powstałe w ostatnich latach sąsiednie budynki wielorodzinne, SOHO 18 będzie pełnił funkcję przede wszystkim mieszkaniową. W parterze budynku powstało też 10 lokali użytkowych na wynajem o metrażu od ok. 40 do ponad 90 mkw. Planowane funkcje to restauracja, piekarnia, delikatesy, sklepy typu convenience i usługi. To pierwsze z kilkudziesięciu lokali, które docelowo stworzą w SOHO by Yareal atrakcyjną ofertę rozrywkowo-usługowo-handlową, zaspokajającą potrzeby nie tylko osiedla i okolic, ale również gości, którzy już teraz chętnie odwiedzają pofabryczne tereny SOHO z uwagi na ich walory i dostępne atrakcje” – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler. 


Niemal cała zabudowa planowana w ramach wielofunkcyjnego założenia SOHO by Yareal powstanie wzdłuż zielonej osi parkowej, dzielącej kilkuhektarowy teren na dwie części. Na północ od pasa ogólnodostępnej zieleni z miejscami do rekreacji i wypoczynku, znajdą się budynki mieszkalne z usługami i prywatnymi ogródkami. Południowa część kompleksu – oddzielona od mieszkalnej parkiem linearnym – będzie stanowiła tętniące wielkomiejskim życiem lokalne centrum, z bogatą ofertą rozrywkową i usługową, ale przede wszystkim gastronomiczną. Liczne restauracje, kawiarnie i bary będą funkcjonowały m.in. w zabytkowych zabudowaniach pofabrycznych, a także w dużej hali gastronomicznej, która powstanie od strony ul. Mińskiej, obok części z mieszkaniami na wynajem.


Kompleks SOHO by Yareal jest rozbudowywany na ponad 5-hektarowej działce w pobliżu Parku Skaryszewskiego i Jeziora Kamionkowskiego na warszawskiej Pradze Południe. To największa inwestycja mieszkaniowa w historii Yareal, w której zostanie wybudowanych około 900 mieszkań i apartamentów w 10 nowych budynkach. Projekt mieści się w kwartale ulic Mińskiej, Chodakowskiej, Żupniczej i Bliskiej, w pobliżu planowanej stacji metra „Mińska”. Wnętrze kompleksu będzie pozbawione ruchu samochodowego, który – z wyjątkiem niezbędnych dostaw – będzie kończył się w garażach podziemnych, zlokalizowanych pod nową zabudową. 


SOHO by Yareal zostało zaprojektowane zgodnie z ideą „15-Minute City”, zakładającą realizację bieżących potrzeb w najbliższym sąsiedztwie miejsca zamieszkania. Miks starannie zaplanowanych funkcji i rozwiązań przestrzennych zapewni mieszkańcom i odwiedzającym SOHO komfortowe warunki – zarówno do zamieszkania, jak i pracy oraz wypoczynku. Komercyjna część kompleksu uzupełni ofertę istniejących tam od lat licznych instytucji kultury, punktów usługowych i handlowych, a także restauracji, w tym popularnej Warszawy Wschodniej. Za komercjalizację wszystkich przestrzeni usługowych, handlowych i gastronomicznych w ramach całego projektu odpowiada firma Apsys Polska, jeden z liderów rynku centrów handlowych.  


SOHO by Yareal znajduje się w odległości 5 km od ścisłego centrum stolicy i jest z nim świetnie skomunikowane dzięki rozbudowanej sieci autobusów i tramwajów, a także pociągów odjeżdżających ze znajdującego się nieopodal Dworca Wileńskiego. Dostęp do funkcjonującej już w okolicy sieci ścieżek rowerowych, ale także planowanej do rozbudowy przez inwestora, stanowi dodatkowy atut komunikacyjny tej lokalizacji.


Kształt projektu i rola lokalnego centrum pozwoliły SOHO by Yareal na zdobycie pionierskiego na polskim rynku certyfikatu BREEAM Communities. Jest on potwierdzeniem, że kompleks spełnia najwyższe standardy jakości projektu urbanistycznego, wypracowanego m.in. w ramach konsultacji z władzami samorządowymi, lokalną społecznością i konserwatorem zabytków. Zastosowany przez Yareal model kompleksowego planowania złożonego zespołu wielofunkcyjnej zabudowy BREEAM Communities jest stosowany w celu polepszenia, pomiaru i oceny społecznych, ekonomicznych i środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa. 


Docelowy kształt projektu ze wszystkimi przewidzianymi funkcjami ma zostać osiągnięty za około 5 lat.


Więcej informacji na temat SOHO by Yareal na stronie inwestycji: https://www.yareal.pl/sohobyyareal

Zwiń
2021-05-26

Yareal: pierwsze klucze do mieszkań i szersza oferta sprzedaży na Mokotowie

Yareal rozpoczyna sprzedaż mieszkań w ostatnim etapie inwestycji Pozytywny Mokotów.


Rozwiń


Do oferty trzeciej fazy inwestycji trafiło 232 mieszkań o podwyższonym standardzie. Jednocześnie ruszyły odbiory 125 gotowych do zamieszkania lokali wybudowanych w ramach pierwszej fazy, na którą składają się dwa budynki wzniesione w pobliżu Galerii Mokotów, u zbiegu ulic Postępu i Konstruktorskiej. Jednocześnie Yareal ukończył pierwszą część przebudowy układu drogowego obok osiedla, który wzbogaci się o nowe rondo, przystanki autobusowe, jezdnie, ścieżki rowerowe oraz chodniki.

 

Większość mieszkań dostępnych w ofercie Pozytywnego Mokotowa to lokale dwu- i trzypokojowe o metrażu od 36 do ponad 70 mkw. W trzecim etapie powstaną również kompaktowe kawalerki dla singli o powierzchni ok. 29 mkw. oraz duże metraże, sięgające nawet 138 mkw. Wszystkie będą dysponowały balkonami lub loggiami, a największe 4-5 pokojowe zaoferują mieszkańcom możliwość korzystania z nawet 70-metrowych tarasów. Właściciele części mieszkań na parterze będą z kolei dysponowali własnymi ogródkami o powierzchni sięgającej ponad 110 mkw.

 

We współpracy z władzami miasta Yareal przebuduje w najbliższym czasie na własny koszt infrastrukturę transportową przy skrzyżowania ulic Postępu i Konstruktorskiej. Wzdłuż całego Pozytywnego Mokotowa powstaną zupełnie nowe rozwiązania drogowe z bezpieczniejszymi jezdniami i chodnikami, a także zatoki przystankowe dla komunikacji miejskiej.

 

„Budujemy nowe rondo, które usprawni układ drogowy i umożliwi dogodny przejazd m.in. autobusów. Jednocześnie inwestujemy w dwa przystanki, dzięki którym mieszkańcy Pozytywnego Mokotowa będą mogli łatwiej dojeżdżać np. do stacji pobliskiej linii metra. Razem z pierwszymi dwoma budynkami oddaliśmy do użytku również 150-metrowy fragment chodnika i ścieżki rowerowej, które rozwijamy wraz z realizacją kolejnego etapu budowy. W efekcie nasi klienci będą mogli korzystać nie tylko z ponad hektara atrakcyjnej zieleni w wewnętrznym ogrodzie na terenie osiedla, ale również ze zrównoważonego transportu” – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

 

Pozytywny Mokotów to osiedle wznoszone zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, potwierdzonymi ekologicznym certyfikatem BREEEM, przyznanym inwestycji z oceną na poziomie Very Good. W oddanym do użytku podziemnym garażu funkcjonują 4 ładowarki do samochodów elektrycznych oraz własna, osiedlowa elektrownia słoneczna. Funkcjonujące na dachach panele fotowoltaiczne mogą wytwarzać rocznie ok. 20 000 kWh energii elektrycznej, zapewniając energię do oświetlenia m.in. garażu podziemnego oraz wewnętrznego ogrodu, w którym docelowo powstaną aż 3 place zabaw oraz tarasy rekreacyjne z ławkami i altanami, wyposażone m.in. w zestaw piknikowy i leżaki.

 

Centralnie wijąca się wzdłuż osiedla zielona aleja zostanie obsadzona m.in. drzewami, trawiastymi polanami, krzewami ozdobnymi i bylinami. Wśród nich pojawią się tzw. ogrody społeczne, czyli kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich, umożliwiających uprawę roślin typowych dla polskich ogródków. Mieszkańcy Pozytywnego Mokotowa będą mogli wspólnie uprawiać kwiaty i warzywa do domowego użytku, tworząc własny ogród i budując bliskie relacje z sąsiadami.

 

Wzdłuż 200-metrowej osi ogrodowej, powstanie w sumie 7 budynków, w których zamieszka 615 rodzin. Pierwszy etap osiedla został już ukończony, a właściciele mieszkań właśnie dokonują odbioru kluczy i wkrótce będą się mogli wprowadzać do gotowych lokali. W realizowanej obecnie drugiej fazie inwestycji, Yareal wybudował już podziemną część obu budynków oraz kondygnacje nadziemne, które w najbliższych tygodniach będą się pięły aż do docelowej wysokości 8-9 pięter. Choć budowa drugiego etapu rozpoczęła się ledwie kilka miesięcy temu, nabywców znalazło już prawie 80% mieszkań. W sumie klienci Yareal kupili już ponad 320, czyli ponad połowę wszystkich mieszkań, które powstaną na Pozytywnym Mokotowie.

 

Więcej informacji na temat osiedla Pozytywny Mokotów oraz zielonych rozwiązań wdrażanych w związku z certyfikacją BREEAM można znaleźć na witrynie inwestycji: https://www.yareal.pl/pozytywny-mokotow.

Zwiń